KONESER ŁAMIE KONWENANSE
I STEREOTYPY

Szanowni Państwo,
Jest nam niezmiernie miło przyjąć zaproszenie na koncert 28 marca b.r. w nowej sali Filharmonii Śląskiej w Katowicach! Bardzo cieszymy się z wszelkich inicjatyw, aby również w naszym kraju, tak jak i poza jego granicami, muzyka kameralna ugruntowywała swoją pozycję, a publiczność poznawała repertuar, który napisany został na skład instrumentalny uważany przez wielu za absolutny i idealny. Meccore String Quartet jest zespołem, który większość swoich recitali wykonuje za granicą, tym bardziej dla wielu melomanów będzie to niepowtarzalna okazja, aby usłyszeć ich na żywo, ale również w mniej formalnym spotkaniu po koncercie mieć możliwość bezpośredniej rozmowy i dyskusji o tym, czym członkowie zespołu zajmują się na co dzień. Kwartet właśnie wrócił z kolejnej trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych, a w przeddzień występu w Katowicach wykona recital w słynnej Wigmore Hall w Londynie. Tematów do rozmowy więc na pewno nie zabraknie, a repertuar, którzy artyści wybrali zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających melomanów i amatorów muzyki klasycznej.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z nami!
Meccore String Quartet

Nominację do Paszportu „Polityki” w kategorii muzyka poważna Wojciech Koprowski, Jarosław Nadrzycki, Michał Bryła i Karol Marianowski otrzymali w 2011 roku m.in. za śmiałe łamanie konwenansów i stereotypów. To świetna rekomendacja do sobotniego spotkania z Meccorre String Quartet w Filharmonii konesera 28 marca br.
Założony w 2007 roku, uznawany jest za jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych swojego pokolenia. W kwietniu 2012 roku zdobył II miejsce oraz nagrody za najlepsze wykonanie kwartetów W. A. Mozarta, J. Haydna, jak również utworu obowiązkowego B. Deana podczas Wigmore Hall String Quartet Competition w Londynie. Rok wcześniej otrzymał Nagrodę Finalisty i Nagrodę Specjalną Międzynarodowego Konkursu Kwartetów Smyczkowych Premio Paolo Borciani w Reggio Emilia. W 2010 r. nie miał konkurencji na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Weiden (2010), wygrał go, a II i III nagrody nie przyznano. Triumfował też na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Maxa Regera w Sondershausen(2009). W 2012 otrzymał główną nagrodę w konkursie Irene Steels-Wilsing Stiftung, dzięki której ukazała się w 2013 roku debiutancka płyta CD z kwartetami smyczkowymi W. A. Mozarta i L. van Beethovena.
Meccorre String Quartet występował na czołowych festiwalach europejskich, m. in. Rheingau Musik Festival, Mecklemburg Vorpommern, Festiwal Wielkanocny L. van Beethovena, Budapest Spring Festival, Heidelberg Frühling, Festival Radio France Montpellier, Bregenzer Festspiele, oraz w wielu prestiżowych salach koncertowych, jak chociażby Filharmonia Narodowa w Warszawie, Beethovenhaus w Bonn, Auditorio Nacional de Música w Madrycie, Wigmore Hall w Londynie, Musikverein w Wiedniu czy Frick Collection w Nowym Jorku. Oto zaproszenie muzyków, skierowane do katowickich melomanów:
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z nami!
Meccore String Quartet

Muzycy wykonają dzieła Ludwiga van Beethovena, w dorobku którego kwartety smyczkowe stanowią jego największe, obok symfonii i sonat fortepianowych, twórcze osiągnięcie i wyznaczają zarazem apogeum w historii tego gatunku oraz Claude’a Debussy’ego. Francuz zespół instrumentalny traktuje bardziej jak cztery samodzielne głosy, niż jako spójna całość, ale ta rozmaitość i czyste piękno dźwięków wyczarowanych przez czołowego impresjonistę dają w efekcie jeden z najbardziej radosnych kwartetów.

28 marca 2015, sobota godz. 16.00 Q
Sala kameralna Filharmonii Śląskiej