KONCERT PETERA J. BIRCHA FOTORELACJA

Naprawdę nazywa się Piotr Jan Brzeziński, pochodzi z Wołowa na Dolnym Śląsku. Jako Peter J. Birch zna go wszakże publiczność kilku dużych europejskich festiwali, m. in. Open’er i OFF w Polsce, Poke na Słowacji czy Melodica w Hamburgu. Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach na inne, niż stricke klasyczne, ale wartościowe rejony muzyki, jak reprezentowana przez Petera J. Bircha, otwiera swą nowo pozyskaną przestrzeń podniebnej kawiarni Fermata caffè. Zapraszamy na wieczorny koncert pod gwiazdami, w sobotę 23 sierpnia o godz. 20. Bilety jedynie po 20 zł.

Peter J. Birch muzyką interesował się od najmłodszych lat. Grając na perkusji, tworzył jednocześnie pierwsze utwory na gitarę akustyczną. Aktywność koncertową, już jako Peter J. Birch, wzmógł w latach 2010-11. Koncertuje z takimi artystami jak Lech Janerka, Czesław Mozil, Iowa Super Soccer, Twilite, Loco Star, Janek Samołyk, Let The Boy Decide, Please The Trees, ET Tumason i inni. Współtworzy zespół Turnip Farm, z którym jako perkusista nagrał dwie płyty: All The Tangled Girls oraz The Great Division. Gościnnie uczestniczy w projekcie Break Horses. Koncertuje we Włoszech, Czechach, Słowacji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwajcarii, na Litwie i Łotwie. Jesienią 2012 r. zakończył pracę nad pełnowymiarową debiutancką płytą w studio Perlazza, której oficjalna premiera odbyła się 17 stycznia 2013, w dzień 22. urodzin Piotra.
Obecna zespołowa odsłona koncertowej twórczości Piotra nosi nazwę: Peter J. Birch and His River Boat Band.
Peter J. Birch jest bez wątpienia jednym z najaktywniejszych polskich muzyków, a jego debiutancki album When The Sun’s Risin’ Over The Town zebrał bardzo pochlebne recenzje w polskiej i europejskiej prasie:
Kapitalnie stopniuje napięcie i buduje nastrój. Aż trudno uwierzyć, że ten kawał dojrzałej muzyki nagrał chłopak, który ma dwadzieścia parę lat.
Robert Sankowski „Gazeta Wyborcza”
Peter sprawnie porusza się w ramach obranej estetyki. Czuje folk. Ma go w genach! Może to nieślubne dziecko Boba Dylana i Joni Mitchell?
Angelika Kucińska, „Przekrój”
Mamy do czynienia z 40 minutami przemyślanej, pięknej muzyki, z 11 kompozycjami z charakterem, będącymi świadectwem dojrzałości młodego Piotra Brzezińskiego i jego dużej samoświadomości.
Jerzy Gibadło, portal „T-Mobile Music”
Czy w chłodnej Polsce można nagrać pachnące słoneczną, amerykańską prowincją dobre country folkowe piosenki? Oczywiście! Najlepszym tego przykładem jest debiutancki album Petera J. Bircha.
Wojciech Żurek, portal „Splot Pl”
Jestem zachwycony! „When The Sun’sRisin’ Over The Town” to dzieło totalnie profesjonalne. Ten dwudziestoparolatek bez większej przesady może być okrzyknięty polskim Paulem Simonem.
Sebastian Żwan, Radio Aktywne

Te recenzje zweryfikować będzie można w filharmonicznej Fermata caffè w sobotni wieczór 23 sierpnia. Zapraszamy. Katowice, ul. Sokolska 2, IV piętro.