KONCERT FAMILYJNY - RYTMY WOKÓŁ NAS

Zapraszamy na rodzinne spotkanie muzyczne

Nic tak nie integruje ludzi, jak wspólnie spędzony czas wolny. Tym goręcej zapraszamy na niedzielny – 20 listopada, godz. 11.30 – koncert familijny. W Akademii muzycznego smaku Barbara Badura z utalentowanymi perkusistami Adamem Osadzinem i Mateuszem Misiakiem oraz obdarzonym sporą muzykalnością i artystycznym smakiem, pianistą Sebastianem Nawrockim przygotowali program, poprzez który arcyciekawie przedstawiona zostanie rola rytmu w muzyce. Arcyciekawie – bo przez hity, tej miary, co słynny Lot trzmiela Nikołaja Rimskiego-Korsakowa, czy Taniec wieszczki cukrowej ze sławnego baletu Piotra Czajkowskiego – Dziadek do orzechów. Nawet jeśli ktoś nie specjalnie zna muzykę zwaną „poważną”, na pewno te utwory słyszał. Będzie też Humoreska Antonina Dvořáka i Scherzino (czytaj: skertzino) Walerija Seliwanowa. Jeszcze lżejsze nuty przyniosą Patrol amerykański Franka W. Meachama i Żółty po deszczu Mitchella Petersa.
Niedzielne przedpołudnie w filharmonii zapowiada się lekko i melodyjnie.

20 listopada 2016, niedziela godz. 11.30
Sala kameralna Filharmonii Śląskiej