F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

KOLĘDOWO
I KARNAWAŁOWO
Z OGNIWEM

Gwiazda i… confetti

Chór Mieszany Ogniwo od lat gości w filharmonicznych wnętrzach, prowadząc w nich artystyczne próby swojego zespołu, a także koncertując na filharmonicznej estradzie. Związany z Filharmonią Śląską od początku jej istnienia, prowadzony był przez najświetniejszych śląskich dyrygentów, w tym Stefana Mariana Stoińskiego i Karola Stryję.
W sobotę 28 stycznia zapraszamy do Filharmonii na kolędowo-karnawałowy koncert Ogniwa pt.: Gwiazda i… confetti, który poprowadzi Ewa Biłas-Pleszak.
Jego pierwszą część wypełni kolędowanie pod batutą Wojciecha Gwiszcza. W drugiej części koncertu zapanuje karnawałowy klimat. Na początek chór Ogniwo przy akompaniamencie pianistki Sabiny Jaszczyk wykona Wielki walc rewiowy Imre Kálmána i Barkarolę Jacquesa Offenbacha. Potem pojawi się gwiazda wieczoru – zespół Symetrio. Marcin Jabłoński, Adam Potera i Krystian Saciłowski, pochodzący z różnych stron Polski, spotkali się w katowickiej Akademii Muzycznej i w listopadzie 2013 roku założyli trio akordeonowe. Połączyła ich wspólna pasja, zaangażowanie i chęć pokazania akordeonu jako instrumentu pięknego i wszechstronnego. Między innymi przez to repertuar zespołu jest bardzo szeroki, począwszy od baroku, przez klasycyzm, muzykę bałkańską i folkową aż po kompozycje autorskie. Krótka współpraca szybko zaowocowała nagrodami na festiwalach w Polsce i za granicą. Symetrio otrzymało między innymi: I nagrodę na Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych w Sanoku (2014) i 40. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Puli (Chorwacja, 2015) oraz II nagrodę 40. Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Castelfidardo (Włochy, 2015). Poszukując nowych rozwiązań muzycznych, akordeoniści zaprosili do współpracy perkusistę Jakuba Kotowicza. Na koncercie w Filharmonii Symetrio przebojowo zagra utwory Astora Piazzolli, Marii Kalaniemi oraz własne, a z towarzyszeniem Ogniwa – opracowane przez Czesława Płaczka Walczyki sprzed lat i hit Johanna Straussa Nad pięknym, modrym Dunajem.
Temperaturę karnawałowego szaleństwa podgrzewać będzie mistrzowski duet taneczny: Kinga i Szymon Harazinowie.
Polecamy i zapraszamy!

 
28 stycznia 2017, sobota godz. 17.00
Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
Gwiazda i… confetti
koncert kolędowo-karnawałowy Chóru Mieszanego Ogniwo

Chór Mieszany Ogniwo
Wojciech Gwiszcz – dyrygent
Zespół Symetrio w składzie:
Marcin Jabłoński – akordeon
Adam Potera – akorden
Krystian Saciłowski – akordeon
Jakub Kotowicz – perkusja
Sabina Jaszczyk – akompaniament
Kinga i Szymon Harazin – para taneczna klasy mistrzowskiej Śląskiego Okręgu w Katowicach, Śląska Szkoła Tańca Dariusza Kurzei
Ewa Biłas-Pleszak – prowadzenie koncertu
Program:
Kolędy i pastorałki

przerwa

Imre Kálmán – Wielki walc rewiowy
Jacques Offenbach – Barkarola z opery Opowieści Hoffmana
Astor Piazzolla – Libertango
Adam Potera/Marcin Jabłoński – Broken Tango
Maria Kalaniemi – Ahma
Johann Strauss - Nad pięknym, modrym Dunajem
Walczyki sprzed lat – oprac. Czesław Płaczek
 

    Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

    NEWSLETTER

    Chcesz być powiadamiany o nowościach ?
    Zamów newsletter: