F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

KOLĘDOWANIE W KOŚCIELE NA ZADOLU

 
W niedzielę, 28 stycznia Chór Filharmonii Śląskiej kolędować będzie w kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Katowicach Zadolu. Serdecznie zapraszamy.
To już ostatnia okazja wysłuchania najpiękniejszych kolęd w opracowaniu na chór a cappella. Wszak już niebawem, 2 lutego,  święto Matki Boskiej Gromnicznej, zamykające cykl świąt Bożego Narodzenia.
W polskiej tradycji świętem Matki Boskiej Gromnicznej nazywane jest święto Ofiarowania Pańskiego, ustanowione przez papieża Gelazego I (zm. 496 r.) i nawiązujące do ewangelicznego opisu ofiarowania Jezusa. 40 dni po Jego narodzinach Maryja i Józef zanieśli dzieciątko do świątyni w Jerozolimie, by zgodnie z prawem mojżeszowym ofiarować Je Bogu w hołdzie dziękczynienia za darowanie Izraelitom życia podczas przejścia przez Egipt Anioła Zniszczenia. Przebywający wtedy w świątyni starzec Symeon rozpoznał w Jezusie Mesjasza.
Tego dnia przynosi się do kościołów do poświęcenia woskowe gromnice, które następnie niesie się w procesji. Są one symbolem człowieczeństwa Syna Bożego, a także symbolem wiary, nadziei i miłości, z jakimi chrześcijanin powinien podążać za Chrystusem. Rozbieramy też tego dnia betlejemskie żłobki i świątecznie przybrane choinki, kończy się duszpasterskie odwiedzanie parafian i śpiewanie kolęd, do których powrócimy za rok.  
 
 

28 stycznia 2018, niedziela g. 18.00
Kościół Matki Bożej Różańcowej, Zadole 36, Katowice Zadole
Gloria in excelsis Deo
Chór Filharmonii Śląskiej
Jarosław Wolanin – dyrygent
W programie: najpiękniejsze kolędy w opracowaniu na chór a cappella

 

Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

NEWSLETTER

Chcesz być powiadamiany o nowościach ?
Zamów newsletter: