KLUBOWY KONCERT W PODNIEBNEJ SCENERII

Formacja Przemysław Strączek International Group swoją działalność rozpoczęła w 2011 roku podczas trasy koncertowej w Wielkiej Brytanii. Liderem grupy i zarazem kompozytorem muzyki jest polski gitarzysta Przemysław Strączek. W składzie zespołu znajdują się muzycy z różnych stron Europy polski pianista Michał Wierba (Maciej Sikała, Piotr Baron), włoski kontrabasista Francesco Angiuli (Benny Golson, Peter Beets) i brytyjski perkusista Flavio LI Vigni (Greg Hutchinson, Ameen Saleem) W 2014 roku zespół wydał swój album White Grain of Coffee, który spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród krytyków muzycznych w Polsce i za granicą. Pisali o nim m. in.

- Amerykański portal All About Jazz "Quality straight ahead jazz. Feels like home"

-Jazz Forum "...Ta płyta to bowiem więcej, niż tylko świetnie odegrane kompozycje, w każdej frazie słychać tę pozawerbalną wspólnotę, organiczną całość, jaką tworzą instrumentaliści podczas gry. Właśnie tak rodzi się prawdziwa muzyka, prawdziwy jazz."

- Herald (Szkocki magazyn)..."Straczek seems to find much inspiration in the Steely Dan and Crusaders albums that featured Larry Carlton, although Pat Metheny’s optimistic, wide-screen fusion of world music influences and jazz guitar history also suggested itself and he has no shortage of ideas of his own too. He writes tunes with a sense of narrative, such as the dramatic Last Train and a later soul ballad that had something of the hymn about it..."

Po premierze płyty
zespół został wybrany do udziału w programie Bridge Music organizowanym przez Scottiish Jazz Federation, dzięki czemu muzycy zaprezentowali płytę w największych miastach Szkocji i Wielkiej Brytanii występując w Edynburgu, Glasgow, Londynie i Birmingham, co zostało zauważone przez europejskie media jazzowe (Jazzwise, Jazz in Europe, Jazz Forum, włoskie Radio Abracadabra, Magazyn Audio).

O liderze
Przemysław Strączek - gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie, finalista ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition w Bangkoku.Od kilku lat obecny w rankingu najlepszych polskich gitarzystów według czytelników Jazz Forum - Jazz Top. W 2013 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego za osiągnięcia artystyczne. Uczestnik programu Kultura Polska na Świecie organizowanego
przez Instytut Adama Mickiewicza oraz uczestnik programu Szkockiego Stowarzyszenia Jazzowego Bridge Music. Koncertował w wielu ośrodkach społeczno-kulturalnych i na festiwalach jazzowych W Polsce, (m.in. Letni Festiwal w Piwnicy pod Baranami, Jazz w Ruinach w Gliwicach, Jazz i okolice w Katowicach, Krakowskie Zaduszki Jazzowe, Tu Jazz w Warszawie) Czechach (Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Usti nad Labem) Hiszpanii, Wielkiej Brytanii (London Jazz Festival) USA, Malezji, Tajlandii (Thailand International Jazz Conference) Szkocji (Bridge Music 2014) i Singapurze (Shaw Foundation Symphony Stage 2015). Od 2011 roku prowadzi formację Przemysław Strączek International Group, w skład której wchodzą muzycy z Polski, Włoch i Wielkiej Brytanii. Autor czterech płyt "
Earthly Room" 2007,"Light & Shadow" - 2010 oraz "Evans" 2012 nagraną z gitarzystą z Hong Kongu Teriverem Cheung i White Grain of Coffee - 2014, Three Continents - 2016. Otrzymał także Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie muzyki za 2015 rok.

Tuż po koncercie w podniebnym patio, o godzinie 18.15 nastąpi oficjalne otwarcie naszej nowej kawiarni – SPENCER BISTRO & CAFÉ.

Pośród uczestników koncertu rozlosujemy atrakcyjne upominki, ufundowane przez Filharmonię Śląską, Spencer Bistro & Café, Przemysław Strączek International Group oraz firmę Oriflame oraz degustacje potraw i napojów - w tym wybornej kawy, serwowanej przez profesjonalnego baristę.

Bardzo serdecznie zapraszamy!

21 sierpnia 2016, niedziela godz. 17.00