KARNAWAŁ I JUŻ!

Zawołanie Karnawał i już! kwartetu Flautato najpełniej określa charakter jego koncertu, jaki Filharmonia Śląska proponuje melomanom w środę 17 stycznia. Zapraszamy.
Zespół powstał z inicjatywy Andrzeja Staciwy w roku 1995. Tworzą go muzycy Filharmonii Śląskiej: flecista Andrzej Staciwa, skrzypek Ryszard Słapik, altowiolistka Joanna Botor i wiolonczelista Jerzy Szkopek. Kwartet koncertował poza granicami kraju, m.in. w Holandii, Niemczech, na Ukrainie. Nagrywał dla Polskiego Radia i Telewizji oraz Edycji Paulińskiej.
W jego repertuarze są m.in. utwory kompozytorów baroku, klasycyzmu, romantyzmu, neoromantyzmu, impresjonizmu, ekspresjonistów i kompozytorów współczesnych, klasyka muzyki rozrywkowej, filmowej i musicalowej, jazz i muzyka ludowa. Repertuar Flautato jest owocem poszukiwań w tradycyjnej kameralistyce nowych, inspirujących i oryginalnych zestawień brzmieniowych, nieustannego dążenia do odkrywania nieprzebranego bogactwa subtelnych odcieni muzyki.
W jednej z recenzji Ruch Muzyczny kiedyś donosił: „Takich wieczorów należałoby życzyć sobie jak najwięcej. Program tworzył świetnie skonstruowaną, przekonującą całość, (…) artyści bawili się (…) i – co najważniejsze – potrafili swą radością muzykowania dzielić się ze słuchaczami”. Recenzent zauważył, że celnie uchwycono charakter utworów, zwrócił też uwagę na odpowiednio dobrane tempa, artykulację oraz niewymuszoną dynamikę, znakomicie odpowiadającą warunkom wnętrza.
To wydaje się znakomitą rekomendacją dla karnawałowej propozycji zespołu, w której bawić będziemy się różnorodnymi tanecznymi rytmami od menueta po tanga i instrumentalnymi wersjami wielkich przebojów Edith Piaf, Louisa Armstronga czy Mieczysława Fogga i Beatlesów. Na pewno będzie to wieczór niepozbawiony elegancji i temperamentu.

17 stycznia 2018, środa g. 18.00
Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
Karnawał i już!Koncert zespołu Flautato
Kwartet Flautato w składzie:
Andrzej Staciwa – flet
Ryszard Słapik – skrzypce
Joanna Botor – altówka
Jerzy Szkopek – wiolonczela

W programie: aranżacje tańców z różnych stron świata, m.in. menuety, walce, polki, tanga oraz przeboje z repertuaru grupy The Beatles oraz takich wokalistów jak Edith Piaf, Mieczysław Fogg, Louis Armstrong