KAMERALNIE I KARNAWAŁOWO

Kameralny koncert, ale z iście karnawałowym nastrojem i temperamentem proponują w środę 20 stycznia muzycy filharmonicznego kwartetu Flautato, który tworzą flecista Andrzej Staciwa, skrzypek Ryszard Słapik, altowiolistka Joanna Botor oraz wiolonczelista Jerzy Szkopek.
Kwartet, którego pomysłodawcą był Andrzej Staciwa, powstał w 1995 roku. Koncertował poza granicami, m.in. w Holandii, Niemczech, na Ukrainie. Nagrywał dla Polskiego Radia i Telewizji oraz Edycji Paulińskiej. W jego repertuarze są m.in. utwory kompozytorów baroku, klasycyzmu, romantyzmu, neoromantyzmu, impresjonizmu, ekspresjonistów i kompozytorów współczesnych, klasyka muzyki rozrywkowej, filmowej i musicalowej, jazz i muzyka ludowa. Repertuar Flautato jest owocem poszukiwań w tradycyjnej kameralistyce nowych, inspirujących i oryginalnych zestawień brzmieniowych, nieustannego dążenia do odkrywania nieprzebranego bogactwa subtelnych odcieni muzyki.
W jednej z recenzji Ruch Muzyczny kiedyś pisał: Takich wieczorów należałoby życzyć sobie jak najwięcej. Program tworzył świetnie skonstruowaną, przekonującą całość, (…) artyści bawili się (…) i – co najważniejsze – potrafili swą radością muzykowania dzielić się ze słuchaczami. (…) Recenzent zauważył, że celnie uchwycono charakter utworów, zwrócił też uwagę na odpowiednio dobrane tempa, artykulację oraz niewymuszoną dynamikę, znakomicie odpowiadającą warunkom wnętrza.
To przypomnienie może być znakomitą rekomendacją dla przebojowego i niezwykle różnorodnego programu karnawałowego koncertu zespołu.
Gorąco polecamy!

20 stycznia 2016, środa godz. 18.00
Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
Karnawałowy koncert kameralny