F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

KAMERALIŚCI I GOŚĆ SPECJALNY

 Już u siebie, ale podczas remontowego wygnania w gościnnych progach Biblioteki Śląskiej było nam tak dobrze, że kontynuujemy w starym gmachu książnicy przy ul. Francuskiej 12 cykl Filharmonia w starej bibliotece, nieco tylko zmieniając spotkań tych formułę. My na pierwsze powakacyjne spotkania siłami Śląskiej Orkiestry Kameralnej i Roberta Kabary przygotowaliśmy smyczkową Serenadę – młodzieńcze dzieło, zwiastujące wielki symfoniczny talent Mieczysława Karłowicza. Dyrektor Biblioteki, prof. Jan Malicki zaprosił zaś na to spotkanie Michała Jagiełłę, nadzwyczajną postać taternika i alpinisty, ratownika TOPR-u, przewodnika tatrzańskiego, pisarza, poety, eseisty, publicysty i niegdyś ministra. Autor m.in. sześciokrotnie wznawianego „Wołania w górach” był w grupce pierwszych nie-górali, którzy zostali ratownikami Grupy Tatrzańskiej TOPR, a potem do górskiego ratownictwa wnieśli sporo dobrego. Młode życie Mieczysława Karłowicza przerwała lawina pod małym Kościelcem…
Zapewne doskonale wszystkie te muzyczne i górskie sploty przedstawi rozsupła z gościem wspaniała gospodyni Filharmonii w starej Bibliotece – Violetta Rotter-Kozera.
Zapraszamy.

Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

NEWSLETTER

Chcesz być powiadamiany o nowościach ?
Zamów newsletter: