F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA...

Na corocze kolędowanie zaprasza w niedzielę 25 stycznia zaprzyjaźniony z Filharmonią Śląską – niegdyś jej, zanim w 1974 roku powstał profesjonalny filharmoniczny zespół śpiewaczy – Chór Mieszany Ogniwo. Zapowiada się jako niezwykłe, bo czyż nie jest pięknym wspólne kultywowania tradycji ponad międzypokoleniowymi podziałami! Wspólne śpiewanie kolęd to jeden z piękniejszych obyczajów Polaków, służący budowaniu wspólnoty.
Śpiewacy Ogniwa zaprosili do wspólnego kolędowania Studencki Chór Dziecięcy Uniwersytetu Śląskiego Dzieci. Działające od listopada 1913 roku, Ogniwo ma już ponad 101 lat. Studencki Chór Dziecięcy UŚD nie ma jeszcze lat czterech, powstał w maju 2011 roku. Ogniwo ma za sobą piękne artystyczne i patriotyczne tradycje, Studencki Chór Dziecięcy UŚD już po miesiącu od założenia dał pierwszy występ a parę miesięcy później wziął udział w koncercie kolęd na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi wraz z solistami, chórem i orkiestrą teatru. Zespół tworzą dzieci w wieku 5-13 lat, śpiewające piosenki dziecięce, polskie i zagraniczne, polskie piosenki ludowe, kolędy i pastorałki, m.in. w opracowaniu na trzy głosy, jak i z towarzyszeniem instrumentów, na których sami grają, co sprawia im szczególną przyjemność.

25 stycznia 2015, niedziela godz. 18.00
Sala kameralna, Filharmonia Śląska
Koncert kolęd
Chór Mieszany Ogniwo
Studencki Chór Dziecięcego Uniwersytetu Śląskiego Dzieci

Cena biletu: 15 zł

 

Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

NEWSLETTER

Chcesz być powiadamiany o nowościach ?
Zamów newsletter: