FILHARMONICZNE WIECZORY ORGANOWE Z FRANCESCO BONGIORNO

W niedziele 13 marca Władysław Szymański do Filharmonicznego wieczoru organowego zaprosił włoskiego wirtuoza Francesca Bongiorno. Polecamy!
Francesco Bongiorno to wszechstronny muzyk, dyrygent, organista i pianista znany i ceniony przez krytyków na całym świecie. Regularnie występuje na festiwalach, w tym najsłynniejszych we Włoszech, Austrii, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Polsce, Czechach, Słowacji, Szwecji, Szwajcarii. Występując jako solista z Orkiestrą Prowincji Bari, z tamtejszym Collegium Musicum, z orkiestrą Fabio da Bologna, Apulia Concert Ensemble czy orkiestrą MUSicArco (jest jej dyrektorem) często proponuje rzadko wykonywane utwory.
Krytyka określa go jednym z najlepszych i najbardziej kompetentnych wykonawców muzyki organowej na arenie międzynarodowej. Ceniony jest zwłaszcza jako interpretator dzieł Johanna Sebastiana Bacha, Maxa Regera i repertuaru romantycznego w ogóle.
Nagrał wiele płyt dla Euromeeting oraz dla wielu stacji radiowych i telewizyjnych, takich jak ARD Klassik, 1 RAI i Mediaset.
Jest profesorem klasy organów i kompozycję w Konserwatorium Muzycznym ER Duni w Materze (Włochy) oraz wykładową wielu kursów mistrzowskich i podyplomowych oraz członkiem jury konkursów organowych.
Jego nauczycielami byli: G. Pelliccia, M. Quarta i H. Pell. Potem studiował w Accademia di Musica Italiana per Organo we włoskim mieście Pistoia u Klemensa Schnorra oraz w wiedeńskim Universität für Musik und darstellende Kunst w klasie Michaela Radulescu. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów organowych.

13 marca 2016, niedziela godz. 17.00 T / O
Filharmoniczne wieczory organowe
Francesco Bongiorno (Włochy) – organy
Władysław Szymański – kierownictwo artystyczne
W programie: Max Reger, Oreste Ravanello, Olivier Messiaen, Louis Vierne, Camille Saint-Saëns, August Gottfried Ritter, Robert Schumann.