DZIEŃ MATKI

Dzień Matki w Filharmonii Śląskiej

Na specjalną okazję, jaką jest Dzień Matki przygotowaliśmy koncert pełen niespodzianek. Jego wykonawcy postawili przed słuchaczami kwestię: co by było, gdyby Mozart komponował dzisiaj, a Elvis urodził się 300 lat temu? Odpowiedzią był wyjątkowy program, w którym usłyszeliśmy utwory klasyczne w aranżacjach rozrywkowych oraz rozrywkowe w aranżacjach klasycznych. Współpraca Dariusza Zbocha (Śląska Orkiestra Kameralna) oraz Jakub Niedzieli (grupa wokalna Panie i Panowie) zaowocowała wybuchową mieszanką stylów i konwencji.
Śląskiej Orkiestry Kameralnej nikomu przedstawiać nie trzeba, jest znana i lubiana. Paniom i Panom towarzyszyła w pierwszej części koncertu. W drugiej młoda, w obecnym składzie działająca od niespełna dwóch lat, grupa wokalna zaśpiewała a cappella z towarzyszeniem beatboxu (perkusji wokalnej). W jej zespołowym muzykowaniu nie zabrakło momentów, w których mieliśmy możliwość poznania szczególnych walorów każdego ze śpiewaków. W programie hit gonił przebój. Eric Clapton a la Mozart czy Seweryn Krajewski jakby zagrany przez Vivaldiego, a to tylko namiastka tego co zaprezentowali na scenie. I chyba nic szczególnego nie ma w tym, że koncert zakończył się burzą oklasków.

25 maja 2014, niedziela godz. 17 A
Dzień Matki w Filharmonii Śląskiej
Śląska Orkiestra Kameralna
Grupa wokalna Panie i Panowie w składzie:
Aleksandra Orzechowska-Niedziela
Natalia Łukaszewicz