DZIEŃ DZIECKA W FILHARMONII ŚLĄSKIEJ: 2 CZERWCA

Poniedziałek, 2 czerwca – Dzień dziecka w Filharmonii Śląskiej

Sala kameralna Filharmonii Śląskiej godz. 8.30, 10 i 11.30
Muzyczne Przedszkole: Jaką muzykę zabieramy na wakacje?
Todo Art Trio w składzie:
Grażyna Jursza – flecistka
Dariusz Jursza – klarnecista
David Smykowski – fagocista
Regina Gowarzewska – prelegentka

Sala koncertowa im. Karola Stryji godz. 10 i 12
Muzyka na Dzień Dziecka
Śląska Orkiestra Kameralna
Jan Walczyński – dyrygent
Krzysztof Grębski – aktor
Studenci Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie (filia we Wrocławiu)
W programie: bajki Jana Brzechwy i Julina Tuwima: Lokomotywa, Pali się, Ptasie radio, Na straganie, Na wyspach Bergamutach

Sala kameralna Filharmonii Śląskiej godz. 17
Akademia Muzycznego Smaku z okazji Dnia Dziecka
Michał Biel – pianista
Piotr Matusik – pianista
Jakub Chojnacki – saksofonista
Karolina Hyla – skrzypaczka
Regina Gowarzewska – prowadzenie
W programie jazzowe interpretacje bajek Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

6 muzycznych spotkań przygotowali filharmonicy śląscy z okazji Dnia Dziecka. Zapraszaliśmy w poniedziałek 2 czerwca do naszej nowej sali kameralnej oraz do Sali koncertowej im. Karola Stryji – Uwaga, Dzieci! – w tym przypadku dzisiejsze reguły nakazują nazwisko legendarnego dyrygenta i dyrektora Filharmonii Śląskiej zapisywać: Stryi, ale normowy pozwalają w nazwiskach zachować i dawniejszą formę: Stryji, którą my stosujemy z szacunku dla wielkiej postaci, jaką Karol Stryja był.
Wracając do muzycznego Dnia Dziecka, Przedszkolakom polecaliśmy trzy występy Todo Art Tria, które specjalnie wybranymi utworami zasygnalizowali bliskie już wakacje. To nie muszą być wakacje pozbawione muzyki.
Ci którzy sami już czytają na pewno z przyjemnością wysłuchali aktorskich interpretacji znanych bajek Jana Brzechwy i Juliana Tuwima w wykonaniu Krzysztofa Grębskiego oraz studentów wrocławskiej filii Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Były to w dodatku interpretacje – jak na filharmonie przystało – dopełnione muzyką znakomitych polskich kompozytorów. Grała Śląska Orkiestra Kameralna pod batutą Jana Walczyńskiego. Dla smakoszy przygotowano też bajki Juliana Tuwima i Jana Brzechwy w interpretacjach jazzowych – to już w popołudniowym koncercie o godz. 17.
Spora muzyczna oferta. Były też słodkie niespodzianki.