CUDOWNY ŚWIAT MUSICALU

To nasz pomysł na karnawałowy koncert piątkowy 9 stycznia. Zaprosiliśmy do niego szefa filharmoników zabrzańskich, Sławomira Chrzanowskiego. Wystąpi także absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, sopran Edyta Krzemień, która umiejętności wokalne związane z gatunkiem musicalowym rozwinęła pod okiem pedagogów IVA (Institute for Vocal Advancement): Andresa Mortorell’a, Julie Gossage i Michela Fischettiego. Ze Sławomirem Chrzanowskim łączy artystkę kilkuletnia współpraca w projekcie Musicale symfonicznie, prezentowanym na estradach całego kraju. Zaprosiliśmy także śpiewającego aktora Damiana Aleksandra, który pracował na najważniejszych naszych scenach musicalowych, od kolebki musicalu w Polsce – gdyńskiego Teatru im. Danuty Baduszkowej, przez warszawską Romę po Teatr Muzyczny w Poznaniu.

W programie – hity z amerykańskich musicali, odmiennego muzycznego gatunku scenicznego, spokrewnionego z europejską operetką, ale od niej bardziej swobodnego formalnie, bez obowiązkowej uwertury i rozbudowanego finału.

Edyta Krzemień
wokalistka i aktorka
Ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny F. Chopina w Warszawie na wydziale wokalno - aktorskim. Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społeczniej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Laureatka wielu konkursów wokalnych, debiutowała w 2008 roku na scenie teatru Muzycznego Roma w Warszawie rolą Christine Daae w musicalu "Upiór w Operze". Potem zagrała główne role w musicalach: "Les Miserables", "Sweeney Todd", "Tarzan", "Notre Dame L’histoire", "Jekyll and Hyde". W koncercie TM Roma "Ale Musicale" wcieliła się w główne postacie z takich musicali jak: "Mała Syrenka", "Aladyn", "Jekyll and Hyde", "Koty", "Upior w Operze" "Love Never Dies" czy "Les Miserables". Jest nowym głosem Królewny Śnieżki w odrestaurowanej wersji najstarszej, pełnometrażowej bajki Disney’a "Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków". Koncertuje na terenie całej polski z projektami: "Musicale Symfonicznie", "Musical Melodies – duety" oraz "My Musical Dream"