A MY NA TO JAK NA LATO...

Obchodząca swój jubileusz Śląska Orkiestra Kameralna w zeszłym sezonie otworzyła lato hitowym koncertem Nocy Świętojańskiej. Formacja znana z umiejętności nieustannej metamorfozy tym razem zaprezentuje utwory oddające najbardziej oczekiwaną porę roku – lato z jego bogactwem kwiatów, klimatami pełnymi słońca i światła, dramaturgią burz, które inspirowały zarówno kompozytorów klasycznych, jak i twórców muzyki rockowej. Wysłuchamy muzyków naszej orkiestry z koncertmistrzem Dariuszem Zbochem, który wykona między innymi partię solową perły kameralistyki – Lata Vivaldiego, ale także Antoniego Olesika – młodego, świetnie zapowiadającego się perkusistę w niecodziennym opracowaniu – na marimbę – Lotu trzmiela Rimskiego-Korsakowa.
Zapraszamy na wieczór przepełniony atmosferą letniego szaleństwa i długo oczekiwanych, spędzanych w błogim lenistwie, pełnych relaksu wakacji!

17 czerwca 2016, piątek godz. 19.00

Sala koncertowa im. Karola Stryji
Śląska Orkiestra Kameralna
Dariusz Zboch – koncertmistrz, aranżer- skrzypce