F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

Muzyczne przedszkole po raz drugi

Jest możliwość powtórzenia tych koncertów w innym terminie.

Nowy cykl koncertowy powstał z myślą o wykorzystaniu naszej nowej sali kameralnej w odnowionym budynku. Na razie korzystamy jednak z życzliwości włodarzy i gościnności Biblioteki Śląskiej, w której Domu Oświatowym (stara siedziba przy ul. Francuskiej 12) Muzyczne przedszkole znalazło przytulisko.

W Muzycznym przedszkolu staramy się odpowiadać na rozliczne dziecięce pytania związane z muzyką. Podczas naszych koncertów przedszkolaki poznają instrumenty muzyczne, podstawowe pojęcia z muzyką związane oraz sylwetki najbardziej znanych kompozytorów. Nie braknie wspólnych śpiewów, prób gry na prostych instrumentach perkusyjnych, a czasem także i rysowania. Wszystko animuje i komentuje autorka tych muzycznych spotkań, śpiewaczka, mama niedawnego przedszkolaka Wojtka, Regina Gowarzewska. Do grona wykonawców zapraszamy najbardziej utalentowaną młodzież muzyczną, studentów i młodych muzyków.

W dwóch najbliższych Muzycznych przedszkolach dzieci przekonają się, czy muzyka ma kolory i poznają tak odmienne dźwiękowo, i tak różnie zbudowane instrumenty, jak kontrabas i saksofon.
   

4 listopada 2013, poniedziałek godz. 10
Audytorium w starym budynku Biblioteki Śląskiej, ul. Francuska 12 Katowice
Muzyczne przedszkole – koncerty kameralne dla przedszkolaków
Czy muzyka ma kolory? Poznajemy kontrabas i saksofon
Marek Romanowski – kontrabasista
Artur Kika – saksofonista
Natalia Tomecka – pianistka akompaniatorka
Regina Gowarzewska – prelegentka

BRAK BILETÓW, ale jest MOŻLIWOŚĆ zarezerwowania sali na ten koncert W INNYM TERMINIE
kontakt: Elżbieta Huzior tel. 512 372 016
Cena biletu: 8 zł (zawiera 8% VAT)
bilet grupowy: na każde 15 osób przypada jeden bezpłatny bilet dla opiekuna
 

Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

NEWSLETTER

Chcesz być powiadamiany o nowościach ?
Zamów newsletter: