Muzyczne przedszkole po raz drugi

Jest możliwość powtórzenia tych koncertów w innym terminie.

Nowy cykl koncertowy powstał z myślą o wykorzystaniu naszej nowej sali kameralnej w odnowionym budynku. Na razie korzystamy jednak z życzliwości włodarzy i gościnności Biblioteki Śląskiej, w której Domu Oświatowym (stara siedziba przy ul. Francuskiej 12) Muzyczne przedszkole znalazło przytulisko.

W Muzycznym przedszkolu staramy się odpowiadać na rozliczne dziecięce pytania związane z muzyką. Podczas naszych koncertów przedszkolaki poznają instrumenty muzyczne, podstawowe pojęcia z muzyką związane oraz sylwetki najbardziej znanych kompozytorów. Nie braknie wspólnych śpiewów, prób gry na prostych instrumentach perkusyjnych, a czasem także i rysowania. Wszystko animuje i komentuje autorka tych muzycznych spotkań, śpiewaczka, mama niedawnego przedszkolaka Wojtka, Regina Gowarzewska. Do grona wykonawców zapraszamy najbardziej utalentowaną młodzież muzyczną, studentów i młodych muzyków.

W dwóch najbliższych Muzycznych przedszkolach dzieci przekonają się, czy muzyka ma kolory i poznają tak odmienne dźwiękowo, i tak różnie zbudowane instrumenty, jak kontrabas i saksofon.

4 listopada 2013, poniedziałek godz. 10
Audytorium w starym budynku Biblioteki Śląskiej, ul. Francuska 12 Katowice
Muzyczne przedszkole – koncerty kameralne dla przedszkolaków
Czy muzyka ma kolory? Poznajemy kontrabas i saksofon