Jesienny koncert Filharmonii malucha

Na pluchę i jesienną szarugę remedium ma być Todo Art Trio, które tworzą: flecistka Grażyna Jursza, klarnecista Dariusz Jursza i fagocista Dawid Smykowski. Zespół powstał w 1994 r. Do roku 2003 zespół występował jako Śląskie Trio Instrumentów Dętych. W 1997 roku zdobył III nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej im. K. Pendereckiego w Krakowie. Był dwukrotnym (1998, 1999) stypendystą Sommerakademie für Kammermusik Niedersachsen, doskonaląc umiejętności pod kierunkiem wybitnych pedagogów niemieckich uczelni: R. Greiss- Armin, H. D. Klausa, E. Penzela, H. Schlichtiga, K. Beckera, Ch. F. Dallmanna.

Todo Art Trio koncertowało m.in. w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, w Filharmonii Śląskiej w Katowicach, na Jesiennym Festiwalu Muzycznym ALKAGRAN w Czechowicach-Dziedzicach, Górnośląskim Festiwalu Sztuki Kameralnej Ars Cameralis, Śląskich Dniach Muzyki Współczesnej, Śląskich Trybunach Kompozytorów, Festiwalu Jesień organowa w powiecie bieruńsko-lędzińskim, Wiślańskich Dniach Muzyki Organowej i Kameralnej, Festiwalu Filmów Skandynawskich w Darłowie.
Gościł również na koncertach Lata z Filharmonią Śląską, Kołobrzeskiego Lata Muzycznego, Dźwirzyńskich Spotkaniach Muzycznych, Cieplickiej Jesieni Operetkowej, Rudzkiej Jesieni Kulturalnej , Koncertach Promenadowych Od Bacha do Beatlesów w Katowicach.

TODO ART TRIO – współcześnie to płyta, na której zespół nagrał utwory Wawrzyńca Żuławskiego, Janiny Garści, Witolda Szalonka oraz pisane specjalnie dla zespołu Trio na fagot, klarnet i flet Andrzeja Dziadka i Tęczowe trio Benedykta Konowalskiego.

W repertuarze zespołu – zarówno oryginalne dzieła mistrzów, jak też o nowe aranżacje Dawida Smykowskiego muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Zespół dokonał nagrań dla TVP, Radia Katowice, Radia Kołobrzeg i Radia Koszalin.

Gościnnie w Koncertach jesiennych Todo Art Tria wystąpi utalentowana sopranistka, solistka Opery Śląskiej Sabina Olbrich-Szafraniec.

17 listopada 2013, niedziela godz. 10.30, 12.30 i 14.30
Miejscki Dom Kultury Szopienice-Giszowiec, pl. Pod lipami 1 Katowice Giszowiec