Muzyczny alfabet – nasza nowa propozycja dla najmłodszych

Cena na koncerty Muzycznego alfabetu wynosi 8 zł (w tym 8% VAT). W przypadku zakupu biletów grupowych na każde 15 osób przypada bezpłatny bilet dla opiekuna.
W tych kameralnych koncertach dla 6-10-latków dzieci w świat muzyki będą wkraczać w pewnym – alfabetycznym porządku. Będą poznawały instrumenty, kompozytorów i podstawowe pojęcia muzyczne. A wszystko to w formie zabawy i z komentarzem dostosowanym do wieku słuchaczy.
Oczywiście, zaczynamy od litery A, jak akordeon i altówka. Akordeon, zwłaszcza na Śląsku, jest popularny, także wśród rzesz nie zawodowych muzyków. Altówka to zaś instrument smyczkowy bardzo podobny do skrzypiec, ale od nich kilka centymetrów większy i o nieco ciemniejszej barwie.

Serdecznie zapraszamy młodych słuchaczy.

21 października 2013, poniedziałek godz. 11.00
Audytorium w starym budynku Biblioteki Śląskiej, ul. Francuska 12 Katowice

Muzyczny alfabet – A, jak akordeon i altówka

Koncert kameralny dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym