F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

Walentynki filharmoniczne

W walentynkowym koncercie Śląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Roberta Kabary w starym budynku Biblioteki Śląskiej udział wezmą znakomici muzycy. Michał Nagy, jest laureatem międzynarodowych konkursów gitarowych w Fiuggi, Gdańsku, Krakowie i Tychach.  Pierwszy oboista Sinfonia Varsovia, Arkadiusz Krupa zdobył II nagrodę na prestiżowym Konkursie Indywidualności Muzycznych im. Aleksandra Tansmana w Łodzi. Gospodynią programu będzie, oczywiście, Violetta Rotter-Kozera.

Gościem specjalnym tego nadzwyczajnego walentynkowego spotkania muzycznego będzie autorka ponad 130 scenografii teatralnych, projektantka kostiumów niezliczonych filmów, Barbara Ptak. Ubierała Don Giovanniego i mleczarza Tewjego, królową Bonę i bohaterów takich filmów nominowanych do Oscara, jak Nóż w wodzie, Faraon, Ziemia obiecana i Noce i dni. Cała jest fantazją. Ciekawe, jaki kostium sprawi sobie na spotkanie z melomanami?

 

niestety z przyczyn niezależnych Pani Barbara Ptak nie dotarła na koncert14 lutego 2014, piątek godz. 19
Audytorium w starym budynku Biblioteki Śląskiej, ul. Francuska 12 Katowice
W muzycznych objęciach koncert walentynkowy
Barbara Ptak – gość specjalny koncertu
Śląska Orkiestra Kameralna
Robert Kabara – dyrygent
Michał Nagy – gitara
Arkadiusz Krupa – obój
Violetta Rotter-Kozera (TVP Katowice) – gospodyni koncertu
Program:
Gioachino Rossini/Ferdinando Carulli – Uwertura do opery Cyrulik Sewilski
Antonio Vivaldi – Koncert podwójny RV 532
Carlos Guastavino – Las Presencias na orkiestrę smyczkową i gitarę: nr 6 Jeromita Linares

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

NEWSLETTER

Chcesz być powiadamiany o nowościach ?
Zamów newsletter: