Walentynki filharmoniczne

W walentynkowym koncercie Śląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Roberta Kabary w starym budynku Biblioteki Śląskiej udział wezmą znakomici muzycy. Michał Nagy, jest laureatem międzynarodowych konkursów gitarowych w Fiuggi, Gdańsku, Krakowie i Tychach.  Pierwszy oboista Sinfonia Varsovia, Arkadiusz Krupa zdobył II nagrodę na prestiżowym Konkursie Indywidualności Muzycznych im. Aleksandra Tansmana w Łodzi. Gospodynią programu będzie, oczywiście, Violetta Rotter-Kozera.

Gościem specjalnym tego nadzwyczajnego walentynkowego spotkania muzycznego będzie autorka ponad 130 scenografii teatralnych, projektantka kostiumów niezliczonych filmów, Barbara Ptak. Ubierała Don Giovanniego i mleczarza Tewjego, królową Bonę i bohaterów takich filmów nominowanych do Oscara, jak Nóż w wodzie, Faraon, Ziemia obiecana i Noce i dni. Cała jest fantazją. Ciekawe, jaki kostium sprawi sobie na spotkanie z melomanami?

niestety z przyczyn niezależnych Pani Barbara Ptak nie dotarła na koncert

14 lutego 2014, piątek godz. 19
Audytorium w starym budynku Biblioteki Śląskiej, ul. Francuska 12 Katowice
W muzycznych objęciach koncert walentynkowy