Symfonicy w świecie opery

Mamy nadzieję, że w ten wieczór wprowadzimy Melomanów w nastrój iście karnawałowy. Zaprosiliśmy do niego Annę Marię Staśkiewicz, znakomitą skrzypaczkę, o której Wanda Wiłkomirska powiedziała: ma poczucie piękna, poczucie stylu i dobry smak muzyczny, jest inteligentna i wrażliwa, więc jej interpretacje nawet bardzo znanych utworów są przemyślane i interesujące. Na dyrygenckim podium stanie zaś muzycznie wielce wyborny Bułgar z Wiednia Vladimir Kiradjiev, wychowanek m.in. Kurta Mazura, Franca Ferrary i Karla Österreichera (1987), pedagog wiedeńskiego Uniwersytetu Muzycznego, artystycznie obecny na wielu estradach i scenach muzycznych świata.

Będzie muzyka bodaj najpełniejszego wyraziciela romantycznej symfoniki, Hectora Berlioza. Młoda, utalentowana skrzypaczka objawi się nam w paradach operowych tematów Pabla de Sarasate z Bizetowej Carmen i Henryka Wieniawskiego z Fausta  Charlesa Gounoda. Ponadto filharmoniczny chór i symfonicy bawić będą słuchaczy operowymi przebojami Giacoma Pucciniego,  Giuseppe Verdiego, Aleksandra Borodina, Richarda Wagnera i Bedřicha Smetany.

18 stycznia 2014, sobota godz. 18 A
Sala Koncertowa Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego, ul. Zacisze 3 Katowice
Z mile widzianymi gośćmi
Chór Filharmonii Śląskiej